FORGOT YOUR DETAILS?

Parke Boyama

by / Pazar, 11 Ocak 2015 / Published in MAKALELER

Masif ve Lamine parkelerinizin renginden sıkıldıysanız nasıl renklendirirsiniz?

Parke boyama ile ilgili yanlış bilinen bir şeyde cila ile renklendirme düşüncesidir, cila renksiz bir maddedir uygulandığı zaman ahşabın genetik rengini ortaya çıkarır, farklı bir renk vermez.
Parkelerinizi renklendirme yapmak için üzerindeki eski cila kalıntılarını zımpara ile temizlemeniz gerekmektedir, daha sonra parkenizi renklendirmek için kullanabileceğiniz iki tip boya vardır pinotex ve su bazlı ahşap boyası.

Pinotex kullanarak parkelerinizi renklendirirseniz ağacın doğallığı ön planda olmaz boya daha ön plana çıkar, uygulamasını bezle veya ruloyla yapabilirsiniz ama kabasını kuru bezle almanızı tavsiye ederiz.Pinotex uygulandıktan sonra üzerine mutlaka poliüretan esaslı cila ile uygulamalısınız.

Su bazlı ahşap boyası parke renklendirmede teknolojinin son harikası diyebiliriz. Bu boya ile parkelerinize istediğiniz her rengi verebilirsiniz, avantajları su bazlı olması sebebiyle sağlık açısından uygulayana ve kullanana her hangi bir zarar teşkil etmez, ağacın dokularına kadar işleyerek doğal bir görünüm sağlar, su bazlı cila ilede uyumludur.Uygulaması rulo ve cila bezi ile yapılır.

BİZ FİRMA OLARAK PARKE RENKLENDİRMEDE HEMEL ÜRÜNLERİNİ KULLANIYORUZ.

Hemel İç Mekan Ahşap Renklendiricisi iç mekan ahşaplarınızda kullanabileceğiniz ve ahşabınızın tüm doğal güzelliğini ortaya çıkaran su bazlı bir renklendiricidir. Lambriler, çatı ahşapları, kapılar, parkeler, tavan ahşapları ve diğer tüm iç mekan ahşaplarınızı Hemel Stain for Interior ile renklendirebilirsiniz.
Hemel Stain for Interior ahşabın doğal güzelliğini ortaya çıkaran su bazlı bir üründür. Su bazlı oluşuyla uygulayanlar, kullananlar ve çevre açısından sağlıklı ve güvenlidir. Çeşitli renk alternatifleri ile lambri, parke, tavan ahşabı, kapı ve diğer tüm iç mekan ahşaplarına derinlemesine nüfuz eder ve estetik bir görünüm kazandırır. Renk uygulamasından sonra ahşabın kullanım yerine göre Hemel Varnish for Interior iç mekan cilası veya Hemel Parquet Varnish parke cilalarının uygulanması tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

TOP